9 dôvodov, prečo musíte mať doma orchideu. Číslo 9 vás prekvapí!

Orchidey sú viac než jednoduché, mali by ste vedieť, že sú považované za šťastné rastliny. Na stránke www.flowertime.ro sa dozviete, čo to znamená a prečo je dobré ich mať doma. Ak sa pýtate, prečo by ste mali zaradiť orchideu do vášho domova, tu je 9 dôvodov, ktoré vás určite prekvapia.

1. Orchidea vyžaruje eleganciu a sofistikovanosť

Orchidey sú uznávané pre svoju krásu a sofistikovanosť. S jemnými kvetmi a rozmanitými tvarmi dodávajú tieto rastliny každej miestnosti elegantný a sofistikovaný vzhľad.

2. Orchidey sú veľmi nenáročné na starostlivosť

Pre tých, ktorí majú nabitý program, sú orchidey vynikajúcou voľbou. Nevyžadujú intenzívnu starostlivosť a môžu prosperovať vo vnútornom prostredí.

3. Pomáha osviežiť vzduch

Orchidey sú nielen príjemné na pohľad, ale aj efektívne pri filtrovaní vzduchu. Môžu pomôcť zlepšiť kvalitu ovzdušia absorbovaním škodlivých chemikálií.

4. Rastlina sa ľahko prispôsobuje prostrediu

Tieto kvety sa ľahko prispôsobujú rôznym podmienkam prostredia, vďaka čomu sú vhodné pre rôzne domácnosti a životný štýl.

5. Rastliny pomáhajú vytvárať stav pohody

Štúdie ukázali, že prítomnosť rastlín v domácnosti môže pomôcť znížiť stres a zlepšiť pohodu. Orchidey svojou upokojujúcou krásou môžu pomôcť vytvoriť relaxačnú atmosféru.

6. Orchidea sa dodáva v rôznych farbách a tvaroch

Pestrá paleta farieb a tvarov robí z orchideí perfektnú možnosť, ako doplniť akúkoľvek farebnú paletu alebo štýl interiérového dizajnu.

7. Orchidea je rastlina, ktorá kvitne niekoľkokrát

S náležitou starostlivosťou môžu tieto rastliny dlho kvitnúť a vrátiť sa do krásy po obdobiach odpočinku, ešte nádhernejšie, ako si pamätáte.

8. Táto kvetina môže byť elegantným darčekom

Ak sa chystáte na špeciálny darček, orchidea môže byť ideálnou voľbou. Je to elegantné a zmysluplné gesto, vhodné na rôzne príležitosti. V Británii, počas viktoriánskej éry, sa orchidey darovali najkrajším ženám a starí Číňania považovali orchidey za symbol ľudskej dokonalosti.

9. Orchidea je legendárny kvet

Stará japonská legenda tvrdí, že orchidey našli iba bojovníci, ktorí dokazovali svoju statočnosť na bojisku.

V iných častiach sveta boli orchidey považované za časti šiat krásnych víl a farebné škvrny predstavovali krv padlých hrdinov na bojisku.

Aztékovia pripravovali magický nápoj z kakaových a vanilkových orchideí počas obradov zasvätených bohom.

Pred viac ako 1500 rokmi Číňania nazývali orchidey „kráľovskými voňavými rastlinami“ a sám Konfucius poznamenal, že radosť z opätovného stretnutia s drahým priateľom po dlhej neprítomnosti možno prirovnať k vzrušeniu zo vstupu do miestnosti plnej orchideí.

Dúfame, že tento článok vám pomôže vybrať si vlastnú orchideu alebo dokonca darovať milovanej osobe túto elegantnú rastlinu.

Zdroj fotografie: Canva

Loading...