Cholesterol: 6 spôsobov, ako ho znížiť prirodzene bez liekov podľa popredného kardiológa

Mali ste všeobecné testy, ktoré ukázali vysoký cholesterol a prvé, čo vás napadlo urobiť, je užiť lieky? No, nech už sa obrátite na ktoréhokoľvek lekára, najskôr vám navrhne, aby ste dodržiavali päť krokov, ako sa ho zbaviť prirodzene, a ak sa tak nestane, potom užite lieky.

Viac všeobecneodborníci sa vyhýbajú predpisovaniu liekov pri prvej indikácii že niečo v tele pacienta nie je v poriadku. Preto je lepšie začať s jednoduché korekčné pohyby životného štýlu si za na zníženie cholesterolu a potom sa obrátiť na špecialistu na farmaceutické riešenia, ak to nepomôže.

Cholesterol – vedecký termín „cholesterol“ – má niekoľko dôležité funkcie v tele, ako napr tvorba hormónov, pomoc pri trávení, budovanie bunkových membrán a produkcia vitamínu D. Jeho nadmerné množstvo v tele však môže ohroziť zdravie.

„Cholesterol sa stáva problematickým len vtedy, keď sú hladiny cholesterolu – najmä LDL cholesterolu – príliš vysoké,“ povedal Dr. Robert Pilchik, kardiológ z Manhattan Cardiology a prispievateľ do LabFinder.com.

„Ako stúpa hladina celkového cholesterolu a triglyceridov, v krvných cievach a tepnách sa začína hromadiť plak. To zvyšuje krvný tlak, zaťažuje kardiovaskulárny systém a zvyšuje riziko srdcových ochorení, infarktu a mozgovej príhody„, pridal.

Najlepším spôsobom, ako sa týmto výsledkom vyhnúť, je v prvom rade predchádzať vysokej hladine cholesterolu v krvi. DR. Pilchik, ktorý sa špecializuje na kardiovaskulárne ochorenia a nukleárnu kardiológiu, ponúkol šesť tipov, ako ho udržať na zdravej úrovni.

6 spôsobov, ako udržať cholesterol na zdravej úrovni

  1. Urobte zmeny v stravovaní
  2. Zvýšte fyzickú aktivitu
  3. Udržujte si zdravú váhu
  4. Vyhnite sa fajčeniu
  5. Minimalizujte spotrebu alkoholu
  6. V prípade potreby užívajte lieky

1. Urobte zmeny v stravovaní

Prvý a možno najviac kontrolovaný spôsob prevencia vysokého cholesterolu je robiť výber zdravých potravín, povedal Dr. Pilchik. Odporučil ju vyhýbanie sa potravinám ktoré majú vysoký obsah:

  • Nasýtený tuk
  • Trans mastné kyseliny
  • sodík (soľ)
  • Pridané cukry

Namiesto toho sa snažte jesť stravu bohatú na vlákninu a nenasýtené tuky. Stredomorská strava je často dobrou voľbou, pretože presúva pozornosť od mliečnych výrobkov a červeného mäsa na morské plody, ovocie a zeleninu, orechy a semená a celozrnné výrobky.“ navrhol lekár.

2. Zvýšte fyzickú aktivitu

Vo väčšine západných krajín je veľké množstvo ľudí, ktorí nedodržiavajú to, čo by sa považovalo za zdravé množstvo fyzickej aktivity“ povedal doktor Pilchik.

Najmä dospelí potrebujú aspoň 2,5 hodiny miernej fyzickej aktivity týždenne, pričom deti a tínedžeri potrebujú aspoň jednu hodinu denne. To môže zahŕňať prechádzky miernym tempom, bicyklovanie a iné druhy cvičenia ktoré udržiavajú zvýšená srdcová frekvencia.

Cvičenie môže byť rutinné a včasná tvorba návykov môže byť nápomocná pri predchádzaní zdravotným problémom v neskoršom živote.“poznamenal odborník.

3. Udržujte si zdravú váhu

THE udržiavanie zdravej hmotnosti má mnoho zdravotných výhod, jedným z nich je zlepšenie schopnosti tela využívať a odstraňovať prebytočný cholesterol z krvi, tvrdí Dr. Pilchik.

Hoci to nie je dokonalý nástroj, kalkulačka BMI môže pomôcť ukázať, či je váha človeka zdravá alebo nie„, pridal.

Pre tých, ktorí chcú schudnúť, h bezpečnejší a efektívnejší prístup je kombinácia výberu stravy a fyzickej aktivity. „Lekár vám môže pomôcť určiť, či sú konkrétne ciele alebo plány na zníženie hmotnosti pre vás bezpečné“, povedal odborník.

4. Vyhnite sa fajčeniu

„Fajčenie je vo všeobecnosti samo o sebe veľmi škodlivé pre kardiovaskulárny systém človeka a jeho účinky môže zhoršiť aj vysoký cholesterol,“ povedal Dr. Pilchik.

Pre jednotlivcov ktorí nikdy nefajčili alebo kde už porušili zvykzachovanie tohto životného štýlu môže byť prospešné pre zdravie srdca. Pre tých, ktorí fajčia, môže prestať fajčiť znížiť tlak na srdce a umožniť nejaké uzdravenie.

5. Minimalizujte spotrebu alkoholu

Spolu s fajčením môže mať pitie alkoholu negatívne účinky na zdravie a organizmusvrátane zvýšené hladiny cholesterolu a triglyceridov.

Hoci úplné vyhýbanie sa alkoholu nie je vždy nevyhnutné, konzumácia alkoholu by sa mala obmedziť na maximálne dva drinky denne pre mužov a jeden drink denne pre ženypovedal Dr. Pilchik.

6. V prípade potreby užívajte lieky

Keď boli preskúmané všetky ostatné prírodné metódy a cholesterol je stále zvýšený, môže byť vhodné užívať lieky pomôcť dostať úrovne pod kontrolu.

Existuje niekoľko typov liekov na cholesterol, vrátane statínyz viazače žlčových kyselínjej niacínz fibráty a z inhibítorov PCSK9.

Lieky sú veľmi dôležitým a užitočným nástrojom v boji proti vysokému cholesterolu, no všetky lieky zahŕňajú aj určité riziko vedľajších účinkov. Prekonanie vysokého cholesterolu zdravými rozhodnutiami skôr v živote je vždy preferovanou možnosťou“, uzavrel Dr. Pilchik.

Loading...