Program psychologickej podpory pre ľudí postihnutých požiarmi v Thrákii

 • Roula Tsoulea

psychická podpora

Psychologickú podporu poskytujú špecialisti na duševné zdravie v Alexandroupoli, Komotini a Xanthi.

Agentúry pre duševné zdravie ponúkajú bezplatnú psychologickú podporu pre tých, ktorí žijú alebo sú ubytovaní v oblastiach postihnutých požiarom v Evros a Rodopi.

Pri riešení emocionálnych a psychických následkov ničivých požiarov sa poskytuje psychologická podpora. Program sa uskutočňuje v spolupráci medzi agentúrami a Regiónom Východné Macedónsko a Trácia (PAMTH). Ako oznámili PAMTH, podieľajú sa na programe:

 1. Spoločnosť sociálnej psychiatrie P. Sakellaropoulos
 2. Univerzitná psychiatrická klinika Univerzitnej nemocnice v Alexandroupolise
 3. Oddelenie duševného zdravia – Psychiatrické oddelenie a Centrum duševného zdravia nemocnice Xanthi

Potenciálne symptómy

Poskytuje sa psychologická podpora, ktorá umožňuje občanom zvládať stres a úzkosť spôsobenú požiarmi. Vystavenie traumatickým udalostiam, ako sú požiare, môže viesť k príznakom, ako sú:

 • Pocit otupenia
 • Emocionálne oddelenie
 • Oživenie udalosti prostredníctvom obrazov, myšlienok, nočných môr
 • Ťažké symptómy úzkosti, ako je nespavosť alebo zvýšená excitabilita

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, máte problém vyrovnať sa s týmito pocitmi, neváhajte vyhľadať pomoc odborníka na duševné zdravie“, uvádza sa v oznámení.

Okrem okamžitej psychologickej podpory sa iniciatíva zameriava na podporu dlhodobej rehabilitácie postihnutých komunít, uvádza PAMTH.

V rámci programu navštívi dotknuté osady Mobilná jednotka duševného zdravia Spoločnosti sociálnej psychiatrie P. Sakellaropoulosa.

Informácie o účasti v tomto programe:

 • Spoločnosť sociálnej psychiatrie P. Sakellaropoulos – 2 Demokratias a Leontaridou Avenue, Alexandroupoli (telefón: 25510-38178) a P. Tsaldari 70, Komotini (telefón: 25310-30468)
 • Univerzitná psychiatrická klinika, Univerzitná všeobecná nemocnica v Alexandroupoli – Telefón: 25510-74776
 • Oddelenie duševného zdravia – Psychiatrické oddelenie a Centrum duševného zdravia nemocnice Xanthi – Telefón: 25413-51202

Foto: iStock

Loading...